We wtorek - 20 września 2016 r. - dla gimnazjalistów z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jaroszowie został zorganizowany wyjazd na zajęcia akademickie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie pt. „Mikrofabryki – czyli zastosowanie drobnoustrojów w przemyśle” oraz w warsztatach laboratoryjnych pt. „Dlaczego ciasto drożdżowe rośnie? – drożdże piekarnicze”. Zajęcia odbywały się w Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, a prowadzone były przez mgr Martę Książczyk.

Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu biologii oraz wcielić się w rolę adeptów mikrobiologii. Zajęcia przy mikroskopach w warunkach laboratoryjnych podobały się gimnazjalistom, bo mogli oni empirycznie podglądać świat bakterii, które towarzyszą ludziom od zawsze.

Aura sprzyjała, więc uczniowie odwiedzili również urokliwe miejsce we Wrocławiu czyli Ogród Botaniczny. Bogactwo flory jest atutem tego miejsca, a zbliżająca się jesień, również w świecie roślin dała o sobie znać.

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu były nauczycielki: Dorota Mielcarek, Małgorzata Kolano i Monika Bytnar – Gołembiowska.