b1.jpg

W dniu 24.11.2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się uroczysty apel z okazji 6. rocznicy nadania imienia Sługi Bożej Anny Jenke Gimnazjum w Jaroszowie.

Na początku uroczystości, po odśpiewaniu hymnu szkoły, uczennice prowadzące apel – Wioletta Kardynał i Wiktoria Łobodziec, poprosiły o zabranie głosu dyrektor Beatę Jankiewicz, która gorąco powitała zaproszonych gości: panią Edwardę Mikułę – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy oraz członków Towarzystwa - panią Teresę Koczan, panią Barbarę Żuraw i pana Mieczysława Żuraw.

W kolejnej odsłonie uroczystości, nasi Goście oraz młodzież gimnazjalna obejrzeli program artystyczny w wykonaniu gimnazjalistów. Uczniów do tego ważnego wydarzenia przygotowali nauczyciele: Monika Bytnar-Gołembiowska, Małgorzata Januś, Tomasz Dziurla oraz Dorota Mielcarek.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili niezawodni i zawsze wspaniale przygotowani uczniowie gimnazjum: Sebastian Bohonos, Martyna Falacińska, Bartosz Głód, Magdalena Holz, Patrycja Jewuła, Aleksandra Kardynał, Wioletta Kardynał, Zuzanna Kawiak, Daria Kisielewska, Zofia Malinowska, Paulina Kuczerka, Wiktoria Łobodziec oraz Amelia Majchrzak.

Przepiękne słowa-świadectwa, wspomnienia, wiersze, piosenki i prezentacja multimedialna skłaniały do głębokiej refleksji nad życiem naszej patronki, zadumy nad życiem i każdą jego chwilą w ogóle. Odpowiednie przygotowanie i kunszt aktorski uczniów sprawiły, że program artystyczny został zaprezentowany na wysokim poziomie. Mówiono przepięknie o życiu Anny Jenke, o jej harcerstwie, o konspiracji w czasie wojny, o tajnym nauczaniu, o studiach i wychowywaniu młodzieży, o jej wielkiej odwadze i życiu w trudnych czasach, w końcu o jej wielkiej miłości do Boga. Można było odnieść wrażenie, że Anna Jenke była obecna wśród nas.

Po obejrzeniu programu artystycznego głos zabrały: pani Edwarda Mikuła oraz pani dyrektor Beata Jankiewicz, które w swoim wystąpieniu bardzo ciepło wypowiadały się na temat wspaniałej patronki.

Pod koniec uroczystości pani dyrektor Beata Jankiewicz wręczyła pamiątkowe dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego nt. „Życia i działalności Sługi Bożej Anny Jenke”:

- I miejsce  zajęła  Patrycja Jewuła z kl. III gimnazjum;

- II miejsce zajęła  Paulina Kuczerka z kl. III gimnazjum;

- III miejsce zajęła Aurelia Zięba z kl. I gimnazjum.

Dyplomy wyróżnienia otrzymały:

- Sandra Guzera z kl. II a gimnazjum,

- Katarzyna Wilczak z kl. II a gimnazjum

Na zakończenie Organizatorzy zaprosili gości do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek do szkoły.

Niech Sługa Boża Anna Jenke będzie nam wzorem do naśladowania, byśmy jak ona umieli rozsiewać miłość, dobro i piękno wokół siebie.